TOETAJAD

GOOGLE REKLAAM

Sa oled siin

Kuressaare Lauatenniseklubi Tops XV Jõuluturniiridest

LTK Tops on korraldanud ilma vaheaegadeta Jõuluturniire meestele, naistele ja kuni 19- aastastele noormeestele 1998. aastast alates. Kokku on klubi võistluskalendris 19 erinevat võistlust aastas ja seega on 15 tegevusaastaga korraldatud 280 turniiri. LTK Tops turniiridel on lisaks kohalikele mängijatele osalenud lauatennisiste üle Eesti. Tuntumatest võiks nimetada Rein Lindmäed, Enn Hallikut, Antti Luigemaad, Andres Hõrakut, Jaan Härmsi, Urmas Virvest, Erik Lindmäed, Elle Õuna, Karin Lindmäed, Birgit Varrikut, Svea Onnot, Reet Juurikut, Virge Sommerit, Marina Verengofi jpt.

2012. aasta LTK Tops Jõuluturniiride sarja avasid naised. 15. detsembril toimus Kuressaare Lauatenniseklubi Tops XV Jõuluturniir naiste üksikmängus. See oli ühtlasi esimene võistlus LTK Tops lahtiste jõuluturniiride sarjast, mis leidis jätku 26. detsembril, kui võistlustulle asusid kuni 19-aastased noormehed ja meespaarid.
Laupäeval asus seitsme naise ja tüdruku seas favoriidina võistlustulle Tiia Müürisepp (LTK Tops), kes alistaski järjepanu kõik oma vastased. Ainus, kes suutis Müürisepalt geimi röövida, oli hiljem kolmanda koha saanud Ulvi Ingalt (LTK Tops). Lii Vahter (LTK Tops) oli pisut aeglane ja unine, nagu ta isegi pärast võistlust ütles, kuid see ei seganud teda teist kohta saavutamast. Tal tuli tõsiselt pingutada mängudes Ingaltiga ja ka klubi enda kasvandiku, noore 16-aastase neiu Krislin Sooniga, kes näitas esimest korda, mis puust tüdruk ta on. Ta suutis maakonna eksmeistri ja paljukordse medaliomaniku Vahteri vastu haarata initsiatiivi ja peale kaotatud avageimi viigistada mänguseis üks ühele. Ka kolmas geim möödus Sooni dikteerimisel kuni seisuni 8:5. Pingelises lõpuheitluses oli kogenud Vahter siiski kindlam, kes võitis ka neljanda geimi ja kogu mängu tulemusega 3:1.
Rõõmu tegi ka Maie Aderi (T-klubi) osalemine, kes suutis vapralt Topsi naistele vastu seista, alistades näiteks 3:2 kogenud Maarika Saksa Valjalast.

Hindamatuid võistluskogemusi sai alles 10-aastane Kadri Väljakivi, kes naistega võisteldes koguni kaks geimi võitis ja lohutusauhinna sai. Esikolmikut autasustati LTK Tops diplomitega ja esemeliste auhindadega.

Topsi jõuluturniiride sari jätkus traditsiooniliselt teisel jõulupühal
Teisel jõulupühal toimusid Kuressaare lauatenniseklubi Tops jõuluturniiride sarja raames turniirid kuni 19-aastaste noormeestele ja meespaaridele.
Noormeeste turniiri võitis Markus Moring Tallinna Kristiine Gümnaasiumist. Talle järgnesid Marcus Põder (LTK Tops) ja Rauno Rauniste KG-st.
Meespaaride seas mängisid täiseduga Rainer SoonAare Lehtsi. Teise koha saavutasid vennad Kaljo ja Veljo Väljakivi ning kolmanda kohaga leppisid Janek ReinaruGunnar Usin (kõik LTK Tops). Kokku osales kuus paari Tartust, Pärnust ja Saaremaalt.

Allakirjutanu tänab kõiki, kes turniiri korraldamisele kaasa aitasid.