Avaleht

TOETAJAD

   

GOOGLE REKLAAM

Veateade

Deprecated function: implode(): Passing glue string after array is deprecated. Swap the parameters funktsioonis drupal_get_feeds() (rida 394 / /www/apache/domains/www.lauatennis.ee/htdocs/web/includes/common.inc).

Sa oled siin

Sada mängu, palju kobinaid ja maitsev seapraad

Kolmapäeval kella viie paiku hakkasid Haiba spordisaali valguma tuttavad näod. Pärnust kümme ja Harjumaalt teist peaaegu sama palju. Närvilise näoga mööduvate pärnakate selja taha kiigates pomiseb Harjumaa ja Pärnumaa maratonmatši peakorraldaja Kaljo Põldaru: „Kas mitte Pärnu Haibast kaugemal pole kui Tallinn? Allan (Kottise), sina tead?“ Pärnakad ja paar juba kohal olevat Harju meeskonna liiget naeravad. Harju meeskonna komplekteerimine osutus oodatust raskemaks.

Avamise ajal tutvustab Põldaru mängijaid, nende hulgas ka Harjumaa asendusliiget Alik Kapitonovit, kes peab täitma vana kaardiväe Ivari Kindsigo kohta. Kohale pole jõudnud ka Kätlin Latt ja Mikk Vaikla, kellelt oodatakse isaväärilist punktiskoori. Peeter Vaiklat ei ole täna samuti rivistuses. Vigastusega on Harjumaal väljas ka väsimatud isa ja poeg Kandid, kelle võidud peab ära tooma Eik Hermann. Ka pärnakate seas on puudujaid – Vallot Vainula MMi vigastus ei luba osaleda ja Enn Hallik olevat teisel pool maakera, Austraalias. „Viimati kirjutas mingit raamatut,“ teab Sumre rääkida.

Venitada aga ei saa, võistlus algab, ning esimesed mängud lähevad käima. Kätlin ja Mikk jõuavad viimasel hetkel ning Harjumaa saab kergendatult hingata. Mõlemal meeskonnal on siiski õnnestunud kokku saada kümme vaprat, kellel kõigil ootab ees kümme mängu vastasmeeskonna kõigi võistlejate vastu. Kokku sada mängu. Põldaru mainib veel enne algust, et „kes selle võistluse lõpuni veab, ei pea arsti juurde minema – tervis on korras!“. Saja mängu peale planeerib Põldaru nappi, aga kindlat 52 – 48 võitu. Kätlin Latt ütleb, Põldaru rääkis vaid paarist mängust, nüüd tuleb välja – kümme mängu?! Siiski on just Kätlin võistkonna kindlamaid lülisid ning kümnest mängust võidab üheksa, kaotades 2-3 vaid Urmas Kingale ning seda peale 2-0 settidega juhtima minekut. King on aga suurepärases hoos ning võidab veel ka Allan Kottise mängus, mis võistluste käigus kujunes matši kõige pingelisemaks. Kes siis rohkem kobistas, kas King või Kottise? Mõlemad on valjuhäälselt valmis tõestama, et vastane on kobistanud juba seitse korda, aga ise ainult kuus. Vaatajatele tundus vaid, et mängiti tasemel lauatennist. King toob võistlustel pärnakate suurima saagi – 8 võitu (kaotades vaid Hermannile ja allakirjutanule), kuid pärnakate vaata, et suurim lootus Luigemaa peab leppima seitsme võiduga (kaotused tuli vastu võtta Hermannilt, Kottiselt ja Latilt).

Võistluste suurimad õnnestujad on aga viimase hetke asendusmehed Eik Hermann ja Alik Kapitonov. Kes oleks julgenud arvata, et Hermann, tagasihoidlik ja vaikne tüüp (kes muide igale võistkonna liikmele hingega kaasa elas!) suudab kõik pärnakad alistada? Kümnest kümme, ainus mees, kes sel aastal maksimumi tõi! Ning Alik Kapitonov, kelle paremad ajad ehk alles ees, lisas harjukate kontole vajalikud kolm võitu. Kokkuvõttes Harjumaale üllatuslik 58 – 42 võit, mis teeb üldseisu taas pingeliseks: Pärnumaa juhib minimaalse eduga 14 – 13 ning järgmisel aastal, 28. sellelaadsel võistlusel võib taas oodata tulist lahingut.

Kella kümnest lõppenud võistluse nauditakse koos veel maitsvat seapraadi ja hapukapsast ning ikka ei anna rahu Kingale ja Kottisele küsimus, kes siis ikka rohkem kobistas? Lõputud vaidlused ning hea seltskond, rääkimata väga tugevast lauatennise tasemest, on ju Harjumaa ja Pärnumaa maavõistluse teinudki traditsiooniks, mis väldanud juba üle veerand sajandi.

GOOGLE REKLAAM

Drupal theme by pixeljets.com D7 ver.1.1