Avaleht

TOETAJAD

GOOGLE REKLAAM

Sa oled siin

Eesti meistrivõistlused lauatennises, esimene võistluspäev - mida kõike seal ei juhtunud!

Eesti lauatennisemeistrivõistluste esimene võistluspäev kujunes nauditavaks igas mõttes ja  mida kõike seal ei juhtunud...

Käimasolevad  Eesti meistrivõistlused on arvult setsmekümnendad.

Meesüksikmängus tegi hea partii veerandfinaalis seitsmenda paigutuse saanud Lauri Laane, kes edestas tulemusega 4-3 kolmanda paigutusega veteransportlast Sergei Manturovit. Manturov resideerub ja mängib peamiselt St. Peterburis, keskendunult rohkem turniiridele. Lauri Laane harjutab ja töötab Soomes. Laanel tuleb poolfinaalis vastu minna eelmise aasta meistri Vallot Vainulaga.

Teises poolfinaalis on vastamisi teise paigutusega Aleksandr Smirnov, kes kindlasti jahib kulda ning neljanda asetusega Toomas Libene. Et juuniorist Libene on kõvasti edasi arenenud peale Aleksandr Smirnovi Narva PSK treeneriks asumist on kõigile näha. Viimasel Balteco GP’l võitis Libene kindlalt nii Vainulat, kui Smirnovi. Koondise peatreener Vainula avaldas mõni aeg tagasi ETV teleintervjuus lootust, et varsti surutakse tema ehk juba pingile ja nooremad pääsevad realiseerima oma eesmärke. Seega on märgilise tähtsusega, kas Libesel õnnestub murda läbi oma treeneri finaali ja seal ka midagi korda saata.

Naisüksikmängu veerandfinaale võites lülitasid kadettide klassist väljasirgunud neiud Valeria Petrova (4-3) ja Olesja Ketško (4-2) medalikonkurentsist välja edetabeli teise ja kolmanda ehk Kätlin Lati ja Karin Lindmäe. Poolfinaalis tuleb Ketškol vastamisi minna Eesti meistri Tatjana Tšistjakova ja Petroval Marina Sireliga. Kõik arengud on naisüksikmängus edaspidi võimalikud. Kuigi juunioridest neidude treeningkoormused on hetkel vaid 10 tundi nädalas, kannab treenerite tandemi Vladimir Petrov- Aleksandr Smirnov koostöö head vilja.

Meespaarismängus üllatasid  ülihea mänguga veerandfinaalis Artjom Putškov- Sergei Danilov, esimese paigutusega paari Aleksandr Smirnov- Toomas Libene vastu. Kuigi Smirnov-Libene on harjunud oma klubikaaslase ja Eesti parima kaitsemängija Aleksandr Lušini mängustiiliga, ei suutnud nad kohaneda Sergei Danilovi suhteliselt sarnase kaitsemänguga. Hiilgavalt mängis Artjom Putškov, kes ülikiiretes pallivahetustes “tops-topsiga” astus edukalt kahe tippründaja vastu. Võit 3-2 realiseeriti neljandal matšpallil, kusjuures esimene matšpall oli paaril juba seisul 2-0!

Veerandfinaali teine pikk ja huvitav paarismäng toimus vanameistrite Rein Lindmäe–Sergei Manturov ja Lauri Laane-Aleksandr Makarov vahel. Vanameistrid pidid alla vanduma 2-3 ja tunnistasid, et jäid seekord mängukiiruses alla. Viies sett läks kindlalt nooremale generatsioonile ja seekord ei aidanud vastaspoolt ka Rein Lindmäe viimastel hetkedel kasutusele võetud “vigurmäng”.

Veerandfinaal Aleksandr Lušin-Vladimir Petrov Rivo Saaremäe-Timo Teras jäi allakirjutanul nägemata, kuid võit 3-2 Lušin-Petrovile näitas, et ka Saaremäe-Teras, kui ilmselt võistluspäeva emotsionaalseim meespaar, on võimelised ennast kokku võtma ja lõpuni pikalt vastupanu osutama. Rivo Saaremäe ja Getter Põru teenisid näiteks segapaarismängus kaotuse printsipiaalse lauakohtuniku - Juri Jemeldjazevi poolt, kollase ja punase kaarti näitamisega “hea emotsionaalsuse tava taseme" korduva ületamise tõttu.

Neljas paar poolfinaalis on Vallot Vainula-Aleksei Nikonorov, kes võitsid paari Tarmo Valdre-Carlo Accorsi (3-0). Vallot Vainula eelmise aasta paarismängu partner Aleksandr Smirnov mängis kokku sellel aastal Toomas Libesega ja ebaõnnestunult. Poolfinalistid teevad ennustamise väga keeruliseks.

Naispaarismängus kohtuvad Tšistjakova-Lindmäe ja Karmen Kozma-Kristina Ševtsova ning teises kohtumises Ketško-Petrova ja Latt-Sirel.

Segapaaris mängivad esimest poolfinaali Tšistjakova-Smirnov ja Karin Lindmäe-Rein Lindmäe. Teises poolfinaalis kohtuvad paarid Ketško-Libene ja Valeria Petrova – Vladimir Petrov. Saab näha, kuidas esindavad poolfinaalis lauatennise peretraditsioone Lindmäed ja Petrovid.